О. Петро Вергун

Щодня торкався людських струн

Отець-прелат Петро Вергун.

Північний вітер і ҐУЛАҐ

Не знищили Христовий стяг,

Петро – Блаженний у віках.

Блаженний мученик о. Петро Вергун народився 18 листопада 1890 р. в. м. Городку на Львівщині. Після гімназії вступив, за допомогою митрополита Андрея Шептицького, до Празької духовної семінарії. Здобув ступінь доктора філософії. 30 жовтня 1927 року в соборі св. Юра прийняв священичі свячення з рук митрополита Андрея, і цього ж року отримав призначення на душпастиря українців-католиків у Німеччині з осідком у Берліні. Серед надзвичайно складних обставин о. Петро виявив себе ревним священиком. Всі до нього горнулися: і отці, і вірні. Його улюбленим місцем, окрім душпастирської праці, було місце перед Найсвятішими Тайнами.

Детальніше...  

Павло Ґойдич

Він не шукав на світі білім

Марної слави, ні гроша.

Він був для Неба духом зрілим,

Бо Неба прагнула душа.

 

Це був Блаженний священномученик Павло (Петро) Ґойдич. Його батько Стефан і брат Корнилій теж були священиками. А народився майбутній наш владика 17 липня 1888 р. в с. Руські Пекляни. Студії розпочав у Пряшеві, а продовжував – у Будапешті. Отець Петро, вже будучи священиком, вступає до василіянського монастиря на Чернечій Горі біля Мукачева. За час його перебування там, новіціяту не покинув ні один новик – так благотворно впливала на всіх його особистість. Коли о. Павло (таким було його монаше ім’я) склав перші обіти, його призначили до Ужгорода. Тут він провадить Апостольство Молитви, дає реколекції та місії. Але через два роки Апостольський Престіл іменує о. Павла Ґойдича адміністратором Пряшівської єпархії. Отець Павло їде до Крехівського монастиря; тут робить 8-денні реколекції і в листопаді 1936 р. складає монашу професію. Єпископська хіротонія відбулася в Римі.

Детальніше...  

О.Еміліян Ковч

Блаженний мученик о. Еміліян Ковч народився 20 серпня 1884 р. в с. Космач на Косівщині. Вчився у Львівській ґімназії, теологічні студії здобував у Римі. Після одруження отримав священичі свячення з рук єпископа Григорія Хомишина. Через рік зголосився на місійну працю в Югославію. Отець мав прекрасний дар проповідувати Боже слово. Він умів потішити, розвеселити й навернути майже кожну душу до Бога. Про Всевишнього і про Пресвяту Богородицю так ревно говорив, що люди плакали.

Детальніше...  

С.Олімпія та с.Лаврентія

Вони – як дві оливні вітки,

Їх біографія проста:

Блаженні Сестри Йосифітки

Життя поклали за Христа.

Блаженна преподобномучениця с. Олімпія (Ольга Біда) народилася в 1903 р. в с. Цеблів на Львівщині. У ранньому віці вступила до монастиря Згромадження Сестер св. Йосифа. Сестри займалися духовним вихованням  підростаючої молоді. Згодом с. Олімпія стає настоятелькою дому в м. Хирові. Вона мала правдиве любляче серце до сестер, була терпеливою та спокійною. Мала духа молитви і разом з сестрами ревно підтримувала організацію Апостольства Молитви.

Блаженна преподобномучениця с. Лаврентія (Лавкадія Гарасимів) народилася 30 вересня 1911 р. в с. Рудники на Львівщині. Вступає до Згромадження сестер св. Йосифа. Була лагідної вдачі, дуже доступна й прихильна. До того ж мала приємне сопрано, тож завжди співала Вечірню й Утреню.

Детальніше...  

О.Олексій Зарицький

Хто полюбив Христові рани –

Навіки той Блаженним стане.

На­родився Блаженний мученик о. Олексій Зарицький 17 жовтня 1912 р. в с. Більче Львівської області. Всіх дітей було шестеро. Батько був дяком. Олексій вчиться у Стрийській державній ґімназії, а потім у Львівській богословській академії. Тут він постановив прийняти целібат. Єрейські свячення отримує з рук митрополита Андрея Шептицького у 1936 р.

Детальніше...  

О.Андрій Іщак

За віру і наш край до Бога серцем линув,

За віру і наш край овець своїх не кинув.

За віру і наш край багнетами карали,

За віру і наш край тобі життя забрали.

Блаженний мученик о. Андрій Іщак народився 23 жовтня 1887 р. в м. Миколаєві над Дністром. Іспит зрілості склав у гімназії в Стрию. Богослов’я студіював в університетах Львова та Інсбрука. Захистив докторську працю і був висвячений на священика для Львівської архиєпархії. Викладав догматику і канонічне право у Львівській богословській академії. Свої професорські обов’язки поєднував одночасно з душпастирюванням у с. Сихові біля Львова. Науковою працею отець не тільки вписав своє ім’я золотими літерами у список українських учених, а й здобув собі пошану, піднісши заслуги Богословського наукового Товариства й Львівської богословської академії.

Детальніше...  

Миколай Чарнецький

Блаженний неба і землі, священномученик Миколай Чарнецький народився 14 грудня 1884 р. в с. Семаківці на Станіславівщині. Донині його пам’ятає Рим, де він вчився і став священиком; пам’ятають його Станіславівська семінарія і Львівська богословська академія, де він як доктор викладав догматику; ніколи не забудуть його Волинь, Полісся, Холмщина і Підляшшя, де владика трудився як Апостольський візитатор. Та більше всіх любить його монаша спільнота Отців Редемптористів, до якої він вступив уже священиком і яка виховала його на зразкового монаха та місіонера.

Детальніше...  

О.Микола Цегельський

Блаженний мученик о. Микола Цегельський прийшов на світ 17 грудня 1896 р. в с. Струсові на Тернопільщині. Був сином о. Теодора Цегельського з давнього священичого роду. Та й мати Марія теж була зі священичої родини. Микола легко і блискуче вчився в гімназії, а потім на теологічному факультеті Львівського університету. Одружився з Йосифою Ратич, у якої троє рідних братів були священиками, а 5 квітня 1925 року митро полит Андрей Шептицький рукоположив його на священика. Отець Микола невпинно дбав про духовність, освіту та добробут своїх парохіян. Спорудив у с. Сороки Грималівського деканату церкву св. Димитрія, почав будову читальні „Просвіта”, організував українську „Кооперативу”. Характерним для отця Цегельського і його дружини Йосифи було турботливе ставлення до бідніших., готовність допомогти потребуючим. Хліб після відправи парастасу завжди роздавав людям; бідним родинам і сиротам допомагав харчами та речами; для зубожілих селян богослужіння відправляв безкоштовно. Сам жив дуже скромно і був зовсім малозабезпеченим. Церковна влада дуже цінувала о. Миколу.

Детальніше...  

О.Микола Конрад і дяк В.Прийма

Блаженний мученик о. Микола Конрад народився 16 травня 1876 р. у Струсові на Тернопільщині. Філософські та богословські студії закінчив у Римі. Став доктором філософії і доктором богослов’я. Був рукоположений на священика Львівської архиєпархії. Виконував обов’язки учителя в українській гімназії м. Тернополя. В часі Першої Світової війни о. Микола душпастирював в угорському місті Градеці та в таборі українських біженців у Ґмінді. Учителював у Бережанській і Теребовлянській ґімназіях. Заснував у Львові в 1929 р. перше українське католицьке студентське товариство „Обнова”. Митрополит Андрей Шептицький запрошує о. Миколу викладати у Львівській богословській академії.

Детальніше...  

Микита Будка

Блаженний священномученик Микита Будка прийшов на світ 7 червня 1877 р. в с. Добромірка Збаразького повіту у Західній Україні. Вчився у Тернополі, а потім відбув військову службу. Богослов’я студіював у Відні та Інсбруці. Священичі свячення отримав з рук митрополита Андрея Шептицького. Був префектом духовної семінарії. Відвідував наші еміграційні осередки в Німеччині, Бразилії, Аргентині й Канаді. Редагував для них місячник „Еміґрант”. У липні 1912 року Папа Пій X іменував о. Микиту Будку першим єпископом для українців у Канаді.

Детальніше...  

<<<Назад1234567Вперед>>>