БАТЬКІВСЬКЕ БЛАГОСЛОВЕННЯ НА ОДРУЖЕННЯ

БАТЬКІВСЬКЕ БЛАГОСЛОВЕННЯ НА ОДРУЖЕННЯ

(довге)

(розпочинає батько або мати)

Дорогий(га) сину (дочко)

У цю святу хвилину для цілої нашої родини, коли ти стаєш на дорогу подружнього життя, до якого Господь покликав Тебе, ми, Твої батьки, згідно святого передання наших предків з цілого серця уділяємо Тобі наше батьківське благословення.

Пам’ятай, що дорога ця не є легкою і, спираючись тільки на силу людську, неможливо пройти її. Однак ті, які уповають на силу і милосердя Боже, проходять цей шлях непохитно.

Тож і ми, як ті, через яких Господь покликав Тебе до життя, бажаємо Тобі, щоб Ти своє сімейне подружнє життя будував(ла) завжди з Богом, щоб і ми на схилі нашого життя отримали благословення і радість від Тебе, Твоєї дружини (Твого чоловіка), яку (якого) приймаємо як свою рідну дочку (свого рідного сина), твоїх любих діточок, а наших внуків, а коли нам Господь дозволить, то й правнуків.

Нехай з нашим благословенням Господь обдаровує Вас щастям, здоровя та всякими благами небесними і земними.

Тоді син (або дочка) підходить до кожного хто його (чи її) має благословити (починаючи від батьків), клякає на коліна і каже: «Благослови мене тату». Тато кладе руки на його (її) голову і каже: « Нехай Бог благословить тебе, мій сину (моя доню)». Опісля батько дає синові (донці) цілувати ікону, а потім сам цілує його (її). Потім син (дочка) підходить до матері і просить благословення так само, потім підходять до бабці, діда, прабабці, прадіда, хресного батька, хресної матері і т.д. Вони відповідають на взір батька і роблять те саме.

БАТЬКІВСЬКЕ БЛАГОСЛОВЕННЯ ДІТЕЙ, ЩО ЙДУТЬ ДО ШЛЮБУ

(коротке)

Бог Отець, Бог Син і Бог Святий Дух, Пресвята Єдиносущна Трійця нехай благословить вас, діти, і нехай дасть вам довге життя у злагоді та взаємній любові. Нехай обдарує вас своїми ласками й земним добром. Нехай дасть вам колись радість у Небесному Царстві. За молитвами Пресвятої Богородиці й усіх Святих. Амінь.

Благословення Всемогутнього Бога † Отця, і Сина, і Святого Духа нехай зійде на вас і залишиться з вами назавжди. Амінь.

Mій сину (моя дочко), нехай протягом усього твого життя в твоєму серці буде Бог, i стережись того, щоб колись зухвало не порушив (-а) Його заповідей. «Блаженна людина, яка боїться Господа» (Пс 112, 1). Усім своїм серцем служи Богові в кожен час, і буде тобі добре вестися. Я тобі благословляю, як тільки батько (мати) своїй дитині благословляти може, i всеблагому Богу віддаю тебе під опіку.

Сину (дочко), на нову дорогу життя нехай благословить тебе Бог Всемогутній, † Oтець i Син, i Дух Святий.